U-CUP 2009-05-26 i Tågarödti 2009-05-26 20:06
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

  Pl     Namn                Klubb                    Tid 



U1  (15)               2100 m                      

   1     Unni Jönsson        FK Göingarna           20:56 
   2     Albin Eskilsson     Härlövs IF             26:20 
   3     Jakob Helmersson    FK Göingarna           26:23 
   4     Samuel Låstbom      Härlövs IF             28:35 
   5     Linnea Bondesson    Härlövs IF             29:44 
   6     Linus Bondesson     Härlövs IF             30:12 
   7     Ester Olofsson      FK Göingarna           41:12 
   8     Malte Olofsson      FK Göingarna           41:14 
   9     Gustav Nilsson      Härlövs IF             42:09 
  10     Linnea Leijon       Härlövs IF             42:59 
  11     Alfred Leijon       Härlövs IF             44:32 
  12     Nils Lennartsson    Pan Kristianstad       46:45 
  13     Ronja Karlsson      Härlövs IF             51:49 

         Axel Tenghagen      Härlövs IF          ej start 
         Gustav Andersson    Härlövs IF          ej start 



U2  (11)               2100 m                      

   1     Vincent Låstbom     Härlövs IF             28:34 
   2     Tilda Johansson     Pan Kristianstad       28:45 
   3     Johanna Nilsson     Härlövs IF             32:13 
   4     Melvin Nilsson      Härlövs IF             32:41 
   5     Lisa Schéle         Pan Kristianstad       35:17 
   6     Morgan Alpadie      Pan Kristianstad       41:10 
   7     Alma Leijon         Härlövs IF             42:20 
   8     Viktor Lennartsson  Pan Kristianstad       43:54 
   9     Maja Davidsson      Härlövs IF             45:59 
  10     Axel Jiwestam       Härlövs IF             46:16 

         Maja Tenghagen      Härlövs IF          ej start 



U3  (3)                2900 m                      

   1     Ida Schéle          Pan Kristianstad       52:59 
   2     Tilda Alpadie       Pan Kristianstad       56:07 
   3     Jakob Jönsson       Pan Kristianstad     1:02:13 



U4  (1)                3600 m                      

   1     Daniela Edvinsson   Härlövs IF             57:18 



D10  (9)               2100 m                      

   1     Sofie Persson       Härlövs IF             19:35 
   2     Klara Andersson     Härlövs IF             23:45 
   3     Elinor Dehlin       Härlövs IF             25:52 
   4     Irmalinn Nilsson    Härlövs IF             26:15 
   5     Hilda Axelsson      FK Göingarna           28:05 
   6     Matilda Rylander    FK Göingarna           28:21 
   7     Kajsa Jönsson       Pan Kristianstad       38:24 
   8     Malva Alpadie       Pan Kristianstad       42:04 
   9     Kajsa Nilsson       Härlövs IF             44:38 



D12  (2)               2900 m                      

   1     Madelene Andersson  Härlövs IF             44:07 
   2     Olivia Nilsson      Pan Kristianstad       47:02 



D16  (1)               4000 m                      

   1     Elin Olsson         FK Göingarna           40:39 



H10  (3)               2100 m                      

   1     Melker Andersson    Härlövs IF             26:42 
   2     Oscar Modig         Pan Kristianstad       35:41 
   3     Axel Nilsson        Pan Kristianstad       41:28 



H12  (4)               2900 m                      

   1     Melker Larsson      FK Göingarna           23:19 
   2     Fritjof Axelsson    FK Göingarna           24:37 
   3     Hampus Larsson      FK Göingarna           31:13 
   4     Viktor Nordblad     FK Göingarna         1:09:03 



H14  (5)               3600 m                      

   1     Anton Larsson       FK Göingarna           31:52 
   2     Robin Larsson       FK Göingarna           31:54 
   3     Alexander Björsvik  FK Göingarna           36:19 
   4     Mattis Ernstsson    FK Göingarna           38:59 
   5     Robin Karlsson      Härlövs IF             55:58 



H16  (4)               4000 m                      

   1     Anton Oddmo         Härlövs IF             30:44 
   2     Rasmus Karlsson     Härlövs IF             36:28 
   3     Timmy Rossander     FK Göingarna           51:11 
   4     Niclas Dehlin       Härlövs IF             54:31