Hoppa till sidans innehåll

Startlista Älgots Cup med efteranmälda


Älgots Cupfinal 2010 to 2010-10-07 21:18
Preliminär Startlista skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008


Bricka    Namn                     År   Klubb                       Start      


H16  (17)   5300 m             Startplats 1             

354592    Hjalmar Freij            95   Lunds OK                    11:00:00   
950022    Mattis Ernstsson         95   FK Göingarna                11:03:00   
929818    Dennis Rudqvist          95   Helsingborgs SOK            11:06:00   
950513    Harald Ottmer            95   Tormestorps IF              11:09:00   
941801    Marcus Svensson          94   FK Boken                    11:12:00   
950315    Joakim Sjöberg           95   Helsingborgs SOK            11:15:00   
940940    Erik Bengtsson           94   IS Kullen                   11:18:00   
941201    Niclas Delin             94   Härlövs IF                  11:21:00   
421412    Jonas Gustavsson         94   Andrarums IF                11:24:00   
208216    Erik Lenning             94   Skåneslättens OL            11:27:00   
213703    Wictor Svensson          95   Helsingborgs SOK            11:30:00   
902922    Henning Ottmer           95   Tormestorps IF              11:33:00   
26696     Robin Larsson            95   FK Göingarna                11:36:00   
951005    Rasmus Svantesson        95   Hjärnarps GH OL             11:39:00   
950420    Axel Schulz              95   Helsingborgs SOK            11:42:00   
950901    Karl-Johan Persson       95   Tormestorps IF              11:45:00   
240958    Morgan Olsson            95   Andrarums IF                11:48:00   



H14  (23)   4300 m             Startplats 1             

253677    Nils Swedenborg          97   Lunds OK                    11:02:00   
15768     Sebastian Nilsson        96   OK Tyringe                  11:04:00   
247549    Jonathan Albinsson       96   Tormestorps IF              11:06:00   
439903    Jonas Hammarskiöld       97   Lunds OK                    11:08:00   
961337    Anton Larsson            96   FK Göingarna                11:10:00   
970208    Johan Lenning            97   Skåneslättens OL            11:12:00   
340687    Anton Hansson            97   Lunds OK                    11:14:00   
433490    Moltas Viebke            96   Malmö OK                    11:16:00   
960430    Robin Karlsson           96   Härlövs IF                  11:18:00   
960405    Jonatan Höst             96   Hjärnarps GH OL             11:20:00   
420092    Alfred Henriksson        97   Lunds OK                    11:22:00   
408851    Thomas Svensson          97   Helsingborgs SOK            11:24:00   
403414    Erik Barr Zeilon         97   Skåneslättens OL            11:26:00   
420091    Tobias Bladh             96   Lunds OK                    11:28:00   
258550    Hampus Larsson           97   FK Göingarna                11:30:00   
247502    Nils-Joel Persson        97   Tormestorps IF              11:32:00   
340700    Jesper Ågren             97   Lunds OK                    11:34:00   
970110    Shane Mattsson           97   Malmö OK                    11:36:00   
431971    Elias Möller             97   Skåneslättens OL            11:38:00   
960305    David Svensson           96   FK Boken                    11:40:00   
960630    Carl Rämmal              96   Lunds OK                    11:42:00   
240948    Holger Olsson            97   Andrarums IF                11:44:00   
960803    Joel Einarsson           96   Tormestorps IF              11:46:00   



H12  (18)   3000 m             Startplats 1             

980723    Jakob Höst               98   Hjärnarps GH OL             11:01:00   
981025    Fritjof Axelsson         98   FK Göingarna                11:03:00   
431189    Alfred Wennemo           98   Lunds OK                    11:05:00   
990613    Jonatan Österblad        99   FK Boken                    11:07:00   
981030    Adam Segerslätt          98   Skåneslättens OL            11:09:00   
349860    Olliver Nilsson          98   Hässleholms OK              11:11:00   
980530    Kevin Mattsson           98   Malmö OK                    11:13:00   
19308     Jakob Albinsson          99   Tormestorps IF              11:15:00   
404173    Martin Lindelöw          98   Härlövs IF                  11:17:00   
256303    Dennis Persson           98   Andrarums IF                11:19:00   
17401     Isak Prellner            98   Skåneslättens OL            11:21:00   
426713    Harald Bagger-Jönsson         Eslövs FK                   11:23:00   
264099    Martin Johansson         99   Hjärnarps GH OL             11:25:00   
258555    Melker Larsson           98   FK Göingarna                11:27:00   
439417    Erik Winbladh            99   Lunds OK                    11:29:00   
990319    Erik Jönsson             99   FK Boken                    11:31:00   
18991     Bernard Mattsson         98   Skåneslättens OL            11:33:00   
442385    Wiktor Rydlund           98   Hässleholms OK              11:35:00   



H10  (19)   2700 m             Startplats 1             

433489    Viggo Viebke             00   Malmö OK                    10:58:00   
256332    Brian Ahlm               02   Andrarums IF                11:00:00   
427047    Oscar Modig              00   OK Pan-Kristianstad         11:02:00   
500005    Povel Hedberg            01   Lunds OK                    11:04:00   
417367    Albin Kronkvist          01   Örkelljunga FK              11:06:00   
244624    Pontus Eriksson          01   Hjärnarps GH OL             11:08:00   
341392    Fabian Andersson         01   Andrarums IF                11:10:00   
17411     Axel Prellner            00   Skåneslättens OL            11:12:00   
420095    Eskil Winstedt           01   Lunds OK                    11:14:00   
420174    Melker Andersson         02   Härlövs IF                  11:16:00   
256313    Måns Persson             01   Andrarums IF                11:18:00   
340174    Axel Nilsson             00   OK Pan-Kristianstad         11:20:00   
500162    Allan Hedberg            01   Lunds OK                    11:22:00   
19315     Per-Anton Persson        01   Tormestorps IF              11:24:00   
349872    Anton Svensson           01   Hässleholms OK              11:26:00   
304876    Oscar Ehrnborn           00   Andrarums IF                11:28:00   
340190    Victor Lennartsson       00   OK Pan-Kristianstad         11:30:00   
420096    Emanuel Wennemo          01   Lunds OK                    11:32:00   
443569    Simon Harden             00   FK Boken                    11:34:00   



D16  (16)   4200 m             Startplats 1             

404176    Elinor Lindelöw          94   Härlövs IF                  11:01:00   
940707    Julia Dahl               94   IS Kullen                   11:04:00   
940612    Moa Olsson               94   Örkelljunga FK              11:07:00   
950429    Lovisa Nilsson           95   Tormestorps IF              11:10:00   
940314    Nicole Ljungdahl         94   Hjärnarps GH OL             11:13:00   
941008    Karin Bredfelt           94   Lunds OK                    11:16:00   
950424    Julia Österblad          95   FK Boken                    11:19:00   
19318     Miranda Reimer           95   Tormestorps IF              11:22:00   
404167    Caroline Lindelöw        95   Härlövs IF                  11:25:00   
217219    Emelie Malmberg          95   Malmö OK                    11:28:00   
951404    Jessica Nilsson          95   OK Torfinn                  11:31:00   
940626    Ellen Reimer             94   Tormestorps IF              11:34:00   
940320    Frida Hedin              94   Hjärnarps GH OL             11:37:00   
504752    Lisa Nyberg              94   FK Åsen                     11:40:00   
950110    Felicia Feurstein        95   FK Boken                    11:43:00   
950523    Kajsa Wetterström        95   Tormestorps IF              11:46:00   



D14  (19)   3900 m             Startplats 1             

340643    Ida Svenningsson         96   Lunds OK                    11:00:00   
341213    Emma Söderstjerna        96   FK Boken                    11:03:00   
16091     Erica Eriksson           97   Hjärnarps GH OL             11:06:00   
420175    Madelene Axelsson        97   Härlövs IF                  11:09:00   
239246    Anna Bengtsson           96   IS Kullen                   11:12:00   
960416    Pim Hedberg              96   Lunds OK                    11:15:00   
433481    Sofie Larsen             96   Malmö OK                    11:18:00   
216550    Klara Forsén             97   Hässleholms OK              11:21:00   
960502    Patricia Edgarsson       96   Andrarums IF                11:24:00   
439907    Cecilia Spångberg        97   Lunds OK                    11:27:00   
351524    Frida Jönsson            96   FK Boken                    11:30:00   
244670    Ida Johansson            96   Hjärnarps GH OL             11:33:00   
28726     Amanda Nilsson           96   Skåneslättens OL            11:36:00   
253662    Matilda Arborelius       97   IS Kullen                   11:39:00   
253674    Malin Heyden             96   Lunds OK                    11:42:00   
433496    Alice Arnesson           96   Malmö OK                    11:45:00   
960423    Kajsa Hedin              96   Hjärnarps GH OL             11:48:00   
19321     Elin Carlsson            96   Tormestorps IF              11:51:00   
253664    Sophie Nilsson           96   IS Kullen                   11:54:00   



D12  (22)   3000 m             Startplats 1             

46935     Astrid Henriksson        98   Helsingborgs SOK            11:00:00   
431190    Tova Wennemo             98   Lunds OK                    11:02:00   
711011    Klara Andersson          99   Härlövs IF                  11:04:00   
246542    Astrid Einarsson         98   Tormestorps IF              11:06:00   
253851    Amanda Backlund          99   Helsingborgs SOK            11:08:00   
340676    Klara Gewert             98   Lunds OK                    11:10:00   
426702    Amelie Nordh                  Eslövs FK                   11:12:00   
204491    Nellie Henriksson        98   Tormestorps IF              11:14:00   
431035    Malin Thorneman          98   Helsingborgs SOK            11:16:00   
992905    Tova Hermodsson          99   Lunds OK                    11:18:00   
990844    Sofie Persson            99   Härlövs IF                  11:20:00   
244620    Emelie Feurstein         99   FK Boken                    11:22:00   
258598    Rebecka Brorsson         98   Tockarps IK                 11:24:00   
340173    Olivia Nilsson           98   OK Pan-Kristianstad         11:26:00   
981013    Jenny Bredfelt           98   Lunds OK                    11:28:00   
227099    Elina Andersson          99   OK Tyringe                  11:30:00   
16624     Anna Jönsson             99   Tormestorps IF              11:32:00   
355691    Louise Drenth            98   Helsingborgs SOK            11:34:00   
431183    Cecilia Rämmal           98   Lunds OK                    11:36:00   
990421    Elinor Delin             99   Härlövs IF                  11:38:00   
19305     Ebba Söderlund           98   Tormestorps IF              11:40:00   
347034    Ellen Rosenkvist         99   Helsingborgs SOK            11:42:00   



D10  (24)   2700 m             Startplats 1             

439691    Clara Dahl               01   Härlövs IF                  10:55:00   
42111     Betty Ottosson           00   OK Torfinn                  10:57:00   
439692    Johanna Nilsson               Härlövs IF                  10:59:00   
245879    Tea Markholm             02   Skåneslättens OL            11:01:00   
347200    Hilda Axelsson           01   FK Göingarna                11:03:00   
417364    Frida Björk              01   Örkelljunga FK              11:05:00   
501227    Elin Asplund             01   OK Kompassen                11:07:00   
721777    Carolin Gradin           01   Andrarums IF                11:09:00   
812100    Vilma Svantesson         00   Hjärnarps GH OL             11:11:00   
444099    Tilda Johansson          01   OK Pan-Kristianstad         11:13:00   
426723    Linn Nordh                    Eslövs FK                   11:15:00   
19316     Alice Nordbjörk          01   Tormestorps IF              11:17:00   
239843    Maja Tenghagen           01   Härlövs IF                  11:19:00   
245865    Wilma Markholm           00   Skåneslättens OL            11:21:00   
245223    Matilda Rylander         01   FK Göingarna                11:23:00   
417365    Isabell Bengtsson        00   Örkelljunga FK              11:25:00   
439908    Tina Ljungqvist          01   Lunds OK                    11:27:00   
500726    Moa Asplund              00   OK Kompassen                11:29:00   
256335    Clara Ehrnborn           02   Andrarums IF                11:31:00   
441834    Anna Aronsson            01   Hässleholms OK              11:33:00   
340195    Kajsa Jönsson            00   OK Pan-Kristianstad         11:35:00   
426706    Erika Hatje                   Eslövs FK                   11:37:00   
426198    Tilda Henriksson         01   Tormestorps IF              11:39:00   
404175    Irmalinn Nilsson         00   Härlövs IF                  11:41:00   



U1  (23)    2600 m             Startplats 1             

404171    Melvin Nilsson           02   Härlövs IF                   
234873    Linnea Leijon            03   Härlövs IF                    
209828    Gustav Nilsson           03   Härlövs IF                     
41556     Ellen Andersson          06   Härlövs IF                     
420173    Gustav Andersson         04   Härlövs IF                     
404177    Axel Tenghagen           04   Härlövs IF                     
28768     Filip Andersson          98   Frosta OK                      
203914    Jakob Helmersson         02   FK Göingarna                  
438186    Simon Björck             04   FK Boken                       
438189    Daniel Zachrisson        02   FK Boken                       
987001    Linnea Persson           02   FK Boken                       
15359     Sofia Palm               02   FK Boken                       
15358     Emmy Palm                04   FK Boken                       
340175    Erik Nilsson             04   OK Pan-Kristianstad            
431975    Oscar Jensen             03   Skåneslättens OL               
438106    Stina Möller             01   Skåneslättens OL               
309187    Ylva Prellner            02   Skåneslättens OL               
439902    Sofia Rämmal             02   Lunds OK                       
205203    Matilda Åhs-Öberg             Skåneslättens OL               
500142    Loke Hedberg                  Lunds OK                       
439906    Johan Winbladh                Lunds OK                       
439693    Alfred leijon            06   Härlövs IF                     
439694    Jakob Aaby-Ericsson           Härlövs IF                     



U2H  (12)   2700 m             Startplats 1             

439695    Axel Jiwestam                 Härlövs IF                     
244697    Philip Arvidsson         00   Hjärnarps GH OL                
245972    Ludvig Danielsson        00   OK Kontinent                   
417369    Andreas Ottosson         02   Örkelljunga FK                 
438132    William Olofsson         02   FK Boken                       
438139    Goliat Olofsson          02   FK Boken                       
43494     Victor Modig             03   OK Pan-Kristianstad            
340191    Nils Lennartsson         02   OK Pan-Kristianstad           
33430     Stellan Gradin           03   Andrarums IF                   
426731    Johan Hatje                   Eslövs FK                      
426716    Joel Hatje                    Eslövs FK                     
340691    Hampus Ågren             01   Lunds OK                       



U2D  (14)   2700 m             Startplats 1             

245970    Matilda Danielsson       97   OK Kontinent                   
347309    Tilda Nilsson            01   OK Kompassen                   
442363    Nellie Rydlund           02   Hässleholms OK                
442339    Emma Lindqvist           00   Hässleholms OK                 
209768    Alma Leijon              01   Härlövs IF                     
420180    Kajsa Nilsson            99   Härlövs IF                     
421159    Hanna Andersson          00   Frosta OK                      
443523    Rebecka Harden           02   FK Boken                       
431974    Ebba Jensen              00   Skåneslättens OL               
431980    Isa Luedtke              99   Skåneslättens OL              
431978    Klara Luedtke            99   Skåneslättens OL              
217460    Vendela Dannbring        01   Skåneslättens OL              
17433     Linnéa Briggner          01   Skåneslättens OL             
264071    Sara Sjöstrand                OK Kontinent



U3H  (1)    3000 m             Startplats 1             

420093    Anton Håkansson               Lunds OK                       



U3D  (3)    3000 m             Startplats 1             

431034    Lovisa Thorneman         96   Helsingborgs SOK               
420094    Emma Wikforss                 Lunds OK                       
213791    Hanna Norrestam          99   Helsingborgs SOK 



INSKOLNING  2200 m             Startplats 1             

17152     Johanna Ottosson         05   Örkelljunga FK                 
28569     Ronja Karlsson           03   Härlövs IF                    
444069    Rasmus Johansson         05   OK Pan-Kristianstad            



              

                

Uppdaterad: 07 OKT 2010 22:43 Skribent: Yngve Ernstsson

Postadress:
FK Göingarna - Orientering
Box 64
28921 Knislinge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info