Hoppa till sidans innehåll

Funktionärsinformation


FK Göingarna står som arrangör för en nationell medeldistanstävling söndagen den 15 april 2012. Tävlingscentrum är förlagd till Hullingaröds gård, med vägvisning mellan Broby och Sibbhult. Vi räknar med att få mellan 500 och 700 deltagare. Tävlingen ingår i Skånes ungdomsserie. Här följer en lista, i stort samma som från den inställda tävlingen 2011, med ansvariga för de olika funktionerna. Var och en ansvarar för att bemanna och ordna material för sin funktion. Eventuella återbud och frågor till Yngve (This is a mailto link) eller Nils-Åke (044-96186)


Tävlingsledare Yngve Ernstsson 0706 92 19 61 yngve.ernstsson(at)lookup.se 
Bitr. tävlingsledare  Nils-Åke Nilsson 0739 56 28 16   kerstin.nils-ake(at)telia.com  
Banläggare Yngve Ernstsson 0706 92 19 61 yngve.ernstsson(at)lookup.se 
Bitr. banläggare Sven-Erik Frick 0703 49 34 30/ 0705 241 125  sven-erik.frick(at)telia.com
TC Nils-Åke Nilsson 0739 56 28 16   kerstin.nils-ake(at)telia.com  
Data/Sekreteriat Wiveka Ernstsson 0703 97 20 74 wiveka.ernstsson(at)glocalnet.net
Start Inger Norling-Frick 0730 45 44 05    inger_nf(at)yahoo.se
Mål Ingvar Svensson    
Data/teknik Andreas Ferm 0703 57 75 17    andreas.p.ferm(at)gmail.com
Resultat Jörgen Göransson

Marka Annika Larsson 0703 69 31 23  annika.larsson(at)goinge.net
Marka Elisabeth Oscarsson 0705 16 06 10 e-g.oscarsson(at)telia.com
Öppna banor Bengt Larsson 0702 34 04 26 bengt-la(at)tele2.se
Parkering Gösta Oscarsson 0705 16 06 39  e-g.oscarsson(at)telia.com
Transport överdrag Rickard Mattisson 0709 28 91 24    rickard_mattisson(at)hotmail.com
Skyltning Lars Olsson 0730 84 18 02 .
Dusch Kenneth Andersson 044-484 04 .
El Jan-Olof Ferm 044 10 82 13    janolof.ferm(at)spray.se
Speaker Henrik Larsson 0708 22 17 11 helfkg(at)telia.com
Priser Camilla Selin 0703 64 93 66   camilla.selin.76(at)gmail.com   
Priser Kerstin Nilsson 0703 14 26 05 kerstin.nilsake(at)telia.com
Sjukvård Catharina Selin 0709 26 60 77    catharina.s.selin(at)skane.se
Barnpassning Ulrika Danielsson . .
Miniknat Dan Nilsson 0703 69 56 00         dan.ah.nilsson(at)bredband.net
Viltrapport  Torsten Bertilsson 044 413 48 .
Pressansvarig Håkan Axelsson 0727 34 94 03   hakan.axelsson(at)haki.se
Uppdaterad: 11 APR 2012 07:43 Skribent: Yngve Ernstsson

Postadress:
FK Göingarna - Orientering
Box 64
28921 Knislinge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info