Hoppa till sidans innehåll

Jaktstartlista fredag


Sydsvenska 7-manna 9-10 april 2009 fr 2009-04-10 01:33
Jaktstart skapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Start Startnr Lag                           Namn                        Bricka 


7-mannakavlen  Sträcka 4 Start: 9:15:00     

 9:15:00     52 OK Pan-Kristianstad 1         Anders Hultgren             801028 
 9:16:08     69 IFK Göteborg 1                Henrik Eliasson             830000 
 9:16:10     65 IFK Lidingös Skid o OK 1      Martin Larbo                501876 
 9:20:29     25 OK Orion 1                    Oleksander Kratov           895406 
 9:20:31     63 Halden Skiklubb               Hallvard Nordbrøden         891201 
 9:20:36     61 Tampereen Pyrintö 1           Elmeri Vähänen              690004 
 9:20:39     70 IFK Göteborg 2                Markus Båth                 781002 
 9:22:25     56 NTNUI Orientering 1           Knut Sveinung Rekaa         991012 
 9:22:28     39 Sävedalens AIK 1              Magnus Carlstedt            850122 
 9:22:34     37 Göteborg-Majorna OK 1         Magnus Palm                 791020 
 9:22:42      4 OK Tisaren                    Magnus Persson              880409 
 9:22:58     18 IK Hakarpspojkarna 2          Andreas Rangert             505111 
 9:23:00     17 IK Hakarpspojkarna 1          Tobias Wahlgren             505104 
 9:23:05     31 OK Denseln 2                  Edvin Karlsson              800501 
 9:26:55     57 NTNUI Orientering 2           Halvor Eid Nielsen          831520 
 9:27:03     71 IFK Göteborg 3                Markus Johansson            871119 
 9:27:18     47 Vänersborgs SK 1              Emil Tengvall               722003 
 9:27:47     66 IFK Lidingös Skid o OK 2      Nils Malm                    15199 
 9:27:49     54 OK Pan-Kristianstad 3         Markus Olsson                41552 
 9:27:53     40 Sävedalens AIK 2              Henrik Eriksson             402966 
 9:27:55     15 Bredaryds SOK                 Viktor Westin               249513 
 9:27:57     53 OK Pan-Kristianstad 2         Tomas Westlund               43703 
 9:28:34      1 Malungs OK Skogsmårdarna      Thomas Carlsson             782004 
 9:28:34      9 Lillomarka OL                 David Gottfridsson          900708 
 9:28:41     44 Nydalens SK 1                 Gjermund Glesnes            334149 
 9:29:40     62 Tampereen Pyrintö 2           Maria Pietelä-Holmner-Lai   690011 
 9:31:28     26 OK Orion 2                    Olof Sandgren               895413 
 9:31:31      2 IL Tyrving 1                  Torbjörn Sagberg            601009 
 9:31:31     48 Vänersborgs SK 2              Robert Enbom                351100 
 9:31:53      6 Pellon Ponsi                  Tommi Uusimäke              234555 
 9:34:06      3 IL Tyrving 2                  Marius Mathisen Søvik       502384 
 9:36:10     32 Ulricehamns OK                Nils Spetz                  550560 
 9:37:32     45 Nydalens SK 2                 Neil Marston                300893 
 9:39:19     27 OK Orion 3                    Thom Barbus                 566665 
 9:44:10     58 NTNUI Orientering 3           Stian Grann                 995599 
 9:44:12      8 Kalmar OK                     Tobias Borger               504974 
 9:44:13     35 Växjö OK 1                    Johan Andreasson            355665 
 9:44:14     38 Göteborg-Majorna OK 2         Kristoffer Sideby           820209 
 9:44:15     19 IK Hakarpspojkarna 3          Anders Ryvallius            505118 
 9:44:17     28 OK Vilse 87 1                 Johan Wihlborg              500974 
 9:44:20     33 Ronneby OK 1                  Oskar Håkansson             811215 
 9:44:21     41 OK Skogsfalken 1              Ulf Jungstrand              501851 
 9:46:32     30 OK Denseln 1                  Per Brolund                 701500 
 9:51:06     59 Lunds OK 1                    Martin Wendt                 16707 
 9:58:25      7 OK Skogshjortarna             Andreas Laas                 15804 
 9:58:30     50 Skåneslättens OL 1            Hugo Mattsson               263061 
10:00:36     16 OK Kontinent                  Victor Jensen               900212 
10:06:47     10 Polish Junior Team 1          Maciej Jasinski             504415 
10:06:56     46 OK Dacke                      Fredrik Persson             409820 
10:06:57     13 Eksjö SOK                     Emil Gunnarsson             900302 
10:08:39     29 OK Vilse 87 2                 Lars-Ola Bligård            205268 
10:11:26     24 Hästveda OK                   Håkan Eriksson              670630 
10:12:59     64 Stigmännen Karlshamns OK      Niclas Lindblom             871029 
10:14:37     51 Skåneslättens OL 2            Ulf Linderfalk              641207 
10:15:00      5 OK Älme                       John-Arne Sandström         334280 
10:15:00     11 Polish Junior Team 2          Mateusz Hoffman             505094 
10:15:00     12 Örkelljunga FK                Niklas Welander             690405 
10:15:00     14 OK Torfinn                    Fredrik Svensson            355944 
10:15:00     20 Kexholms SK                   Jonathan Magnusson          650599 
10:15:00     21 Tormestorps IF - OK Tyringe   Lars Lindborg               500403 
10:15:00     22 OK Reftele                    Jörgen Magnusson            348384 
10:15:00     23 Hässleholms OK                Jan Karlsson                 16625 
10:15:00     34 Ronneby OK 2                  Jon Nilsson                 591016 
10:15:00     36 Växjö OK 2                    David Viberg                 33433 
10:15:00     42 OK Skogsfalken 2              Anders Blomqvist            404374 
10:15:00     43 Nybro OK                      Pontus Petersson            895289 
10:15:00     49 Rävetofta OK                  Gösta Svensson              263067 
10:15:00     55 Andrarums IF                  Christian Glantz             43504 
10:15:00     60 Lunds OK 2                    Gert Nielsen                 16717 
10:15:00     67 IFK Lidingös Skid o OK 3      N.N.                               
10:15:00     68 Härlövs IF                    Marcus Trulsson             404174 
10:15:00     72 IL Tyrving 3                  Morten Christophersen        23385 
10:15:00     73 Helsingborgs SOK              Anton Marmelid              890726 



4-damkavlen  Sträcka 2 Start: 9:45:00     

 9:45:00    217 Ulricehamns OK 1              Linda Nordin                 27278 
 9:45:11    242 Halden Skiklubb               Iliana Shandurkova          502549 
 9:45:47    244 IFK Lidingös Skid o OK 1      Malin Sand                  901197 
 9:46:30    216 OK Vilse 87                   Josefin Tjernlund           500979 
 9:47:35    239 Lunds OK 1                    Anna Olsson                  16723 
 9:47:48    211 IK Hakarpspojkarna 1          Johanna Jonsson             505123 
 9:48:55    203 OK Skogshjortarna             Annica Tholén                27182 
 9:48:56    229 Nydalens SK                   Nicole Ragvin               244374 
 9:49:32    237 NTNUI Orientering 2           Anne Johanne Lind            91359 
 9:49:57    236 NTNUI Orientering 1           Guro Flatekval              991018 
 9:51:04    234 OK Pan-Kristianstad           Marie Svensson               22912 
 9:51:26    247 IFK Göteborg                  Sandra Laas                  28435 
 9:52:10    225 OK Skogsfalken 1              Rebecka Olsson              501882 
 9:52:41    223 Göteborg-Majorna OK 2         Sara Svensson               821121 
 9:53:54    222 Göteborg-Majorna OK 1         Marie-Louise Johansson      770406 
 9:54:02    230 OK Dacke 1                    Linda Larsson               409825 
 9:55:03    202 IL Tyrving 2                  Inga Bomming                560546 
 9:55:04    212 IK Hakarpspojkarna 2          Hanna Palm                  720714 
 9:55:30    205 Lillomarka OL                 Kari Svingheim              428992 
 9:55:36    226 OK Skogsfalken 2              Lina Svensson               404378 
 9:55:38    206 Polish Junior Team            Urszula Morawska            502207 
 9:55:40    220 Växjö OK 1                    Helena Lindén                27821 
 9:56:01    233 Skåneslättens OL              Frida Nilsson               502218 
 9:56:09    204 Kalmar OK                     Monika Gajda                504409 
 9:56:11    201 IL Tyrving 1                  Rannveig Øverøyen           560545 
 9:56:58    228 Nybro OK                      Sonja Haas                  895295 
 9:57:02    224 Sävedalens AIK                Jennie Andersson            302429 
 9:57:37    238 NTNUI Orientering 3           Gitte Bromander             428994 
 9:58:19    243 OK Orion 3                    Ida Olsson                  860512 
 9:58:40    215 OK Orion 2                    Malin Svensson               18557 
 9:58:40    227 OK Skogsfalken 3              Annika Svensson              10214 
 9:58:43    219 Ronneby OK                    Veronika Aspvall             41979 
 9:59:03    214 OK Orion 1                    Cecilia Bratt                18545 
 9:59:30    245 IFK Lidingös Skid o OK 2      Linda Sjögren               800610 
 9:59:37    241 Lunds OK 3                    Anna Sjöström                16733 
 9:59:45    207 Örkelljunga FK                Emelie Olsson               900607 
10:00:27    231 OK Dacke 2                    Frida Andersson             409829 
10:00:39    208 Eksjö SOK- OK 64 Torpa        Anna Segersson              910140 
10:00:46    221 Växjö OK 2                    Johanna Svensson             15953 
10:01:03    235 Andrarums IF                  Linda Nilsson                43517 
10:02:00    232 Rävetofta OK                  Marie Svensson              263066 
10:02:08    218 Ulricehamns OK 2              Carolina Klasson            841227 
10:03:02    240 Lunds OK 2                    Eva-Lotta Bengtsson          16727 
10:03:09    209 OK Torfinn                    Agneta Erfors                29249 
10:07:59    213 Istrums SK - Pan-Kristianstad Anna Hellner                229759 
10:30:00    246 IFK Lidingös Skid o OK 3      Ceclia Emanuelsson          824019 



H16  Sträcka 2  (15)   Start: 9:40:00     

 9:40:00    312 OK Skogsfalken                Alex Börjesson               10206 
 9:40:10    313 Skåneslättens OL              Fredrik Berndtsson           42223 
 9:41:27    308 OK Orion 1                    Erik Andersson              950120 
 9:41:33    310 Ronneby OK 1                  Lukas Bökman                961225 
 9:41:55    314 OK Gynge                      Emma Andersson              246385 
 9:45:49    309 OK Orion 2                    Alexander Johansson         950212 
 9:46:37    305 Eksjö SOK                     August Kollberg             228999 
 9:48:51    307 Tormestorps IF                Joel Einarsson              404329 
 9:50:13    302 Pomorze Youth Team            Witold Jasinski             887245 
 9:50:53    301 Lillomarka OL                 Ingvild Brekke             1008407 
 9:51:15    315 Härlövs IF                    Robin Karlsson              960430 
 9:52:21    306 Tormestorps IF - OK Tyringe   Jonathan Albinsson          247549 
 9:54:01    303 Hässleholms OK                Daniel Nilsson Kempff       960328 
 9:54:51    311 Ronneby OK 2                  Henrik Johannesson          980705 
10:00:23    304 Örkelljunga FK                Linus Welander              536240 



D16  Sträcka 2  (13)   Start: 9:50:00     

 9:50:00    353 Eksjö SOK                     Josefine Klintberg          940130 
 9:50:35    356 Bredaryds SOK                 Sara Kvarnsund              341001 
 9:51:37    352 Hässleholms OK                Nilla Hallabro              351026 
 9:56:08    360 Ronneby OK                    Rebecka Ågren               344541 
 9:57:00    355 Vittjärvs IK 2                Josefine Tuoremaa           245895 
 9:57:39    358 Tormestorps IF                Josefin Carlsson            342495 
 9:58:07    364 Lunds OK                      Pim Hedberg                 420092 
10:00:23    362 OK Skogsfalken                Moa Wåhlin                   10211 
10:00:33    354 Vittjärvs IK 1                Andrea Wickbom              248802 
10:01:34    351 Pomorze Youth Team            Michalina Kantecka          502203 
10:02:05    363 OK Dacke                      Moa Pettersson              409837 
10:02:47    359 OK Orion                      Johanna Tovesson            347383 
10:05:32    357 OK Tyringe                    Rebecka Wetterlöf            15763 



Uppdaterad: 10 APR 2009 01:36 Skribent: Yngve Ernstsson

Postadress:
FK Göingarna - Orientering
Box 64
28921 Knislinge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info